Samarbejdspartnere

Hos Mølholm Forsikring samarbejder vi med en lang række mæglervirksomheder samt forsikrings- og pensionsselskaber, der sælger vores forsikringer.

Se den komplette liste herunder.

Mæglere

AON Denmark A/S www.aon.com/denmark
Assure A/S www.assure.dk
BEDSTpension Consulting Forsikringsmægler www.bpconsulting.dk
Contea Assurance Int. Forsikringsmæglere www.contea.dk
CIBA www.ciba.dk
Dansk Erhvervsassurance www.danskerhvervsassurance.dk
Dansøe Forsikringsmæglere www.dansoe.dk
Deloitte Pension Management Brokers www.deloitte.com
Din Forsikringsmægler www.dinforsikringsmægler.dk
Ensure International Insurance Brokers A/S www.ensure.dk
Ensure Pensionsmægler A/S www.ensure.dk
F10 Pensionsmægler www.f10.dk
Factor Insurance Brokers www.hogsberg-as.dk
Forsikringsjuristen www.forsikringsjuristen.dk
Forsikringsmæglergruppen Danmark Aps www.fmg-dk.dk
Forsikringsselskabet Vendsyssel A/S
Høgsberg Assurance Service A/S www.hogsberg-as.dk
Marsa og Partnere Aps www.marsa.dk
Mercer Pensionsrådgivning www.mercer.dk
Nyegaard Pensionsrådgivning A/S www.nyegaardpension.dk
PLI Forsikringsmæglere www.plif.dk
PWC INSURANCE BROKERS www.pwc.dk
RISK International Forsikringsmægler ApS www.risk.dk
RTM Insurance Brokers A/S www.rtm.dk
Seren Forsikringsmæglere www.seren.dk
Skinnerup Consulting www.skinnerup.dk
Söderberg og Partners www.soderbergpartners.se/da/
TimeGruppen www.time.dk
V-R gruppen Forsikringsmæglere A/S www.v-r.dk
Willis Towers Watson www.willis.dk

Forsikrings- og pensionsselskaber

AP Pension www.appension.dk
Betri Pensjón www.trygging.fo/betri
Concordia Forsikring www.concordia.dk
Den Jyske Sparekasse www.djs.dk
DiBa Forsikring A/S www.diba.dk
ETU Forsikring A/S www.etuforsikring.dk
First Marine www.firstmarine.dk
Føroya Livstrygging www.liv.fo
HF Forsikring G/S www.hf-forsikring.com
Himmerland Forsikring www.himmerland-forsikring.dk
Jysk Forsikring A/S www.jyskforsikring.dk
Købstædernes Forsikring, gensidig www.kab.dk
Lokal Forsikring A/S www.lokal.dk
NEM Forsikring A/S www.nemforsikring.dk
Nærsikring A/S www.naersikring.dk
Sparekassen Fyn www.sparfyn.dk
Sparekassen Sjælland www.spks.dk
Storstrøms Forsikring G/S www.stofo.dk
Sønderjysk Forsikring G/S www.soenderjysk.dk
Thisted Forsikring G/S www.thistedforsikring.dk
Forsikringsselskabet Vejle Brand G/S www.vejlebrand.dk
Vestjylland Forsikring G/S www.vestjylland.dk

Agenturer

Agenturforeningen for Lærerstanden www.lb.dk
Danrisk Forsikringsagentur www.danriskinternetforsikring.dk
Erhvervsforsikring Danmark Agentur A/S www.eforsikring-danmark.dk
Forsikrings-Agent virksomhed / Kim Keller www.kellerogpartners.dk
Juul Poulsen's Assurance Agentur A/S
Jysk Pension Rådgivning A/S www.jyskpension.dk
Kønig Forsikringsagentur A/S www.koenig-assurance.dk
Pensionskompagniet www.pensionskompagniet.dk
Sundhedsagenturet www.sundhedsagenturet.dk
V-R Gruppen Forsikringsagenturer A/S www.vr-agentur.dk
Sundhedsforsikring til erhverv

LÆS MERE

Privat Behandlingsforsikring

LÆS MERE